27 maja 2025, 08:30
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zwana dalej „Agencją” prowadzi rozeznanie rynku wśród Przedsiębiorców - Producentów kasz którzy są zainteresowani podjęciem współpracy z Agencją.
Prowadzone rozeznanie rynku ma również na celu pozyskanie informacji, wśród Przedsiębiorców – Producentów z sektora zbożowo-młynarskiego/ kaszarskiego, w zakresie katalogu innych produktów otrzymanych z przerobu oczyszczonych ziaren zbóż, charakteryzujących się długim okresem przydatności do spożycia.
Zgłoszenie dotyczące woli współpracy z Agencją, w wersji elektronicznej, można pobrać ze strony internetowej https://bip.rars.gov.pl w zakładce Aktualności/ ogłoszenia dotyczące rezerw żywnościowych.
Wypełnione zgłoszenie według załączonego wzoru wraz kopią ważnego poświadczenia bezpieczeństwa lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” oraz kopię zaświadczenia o odbytym szkoleniu, należy złożyć w terminie do 06.06.2025 r w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, ul. Stawki 2b, 00-193 Warszawa lub przesłać na adres e-mail: sek_brz@rars.gov.pl
Wymiana kaszy polegać będzie na cyklicznym zastępowaniu, w miejscu przechowania, określonej ilości rezerwy strategicznej kaszy, kaszą o wymaganej jakości i w ilości tak, aby w całym okresie obowiązywania umowy, do upływu okresu minimalnej trwałości, określonego przez Producenta, pozostawało zawsze nie mniej niż 50% tego okresu, z zastrzeżeniem, że przez ostatnie 30 dni przed upływem terminu wygaśnięcia umowy powinno pozostać nie mniej niż 60 % okresu minimalnej trwałości. W przypadku kaszy, której okres minimalnej trwałości jest dłuższy niż 12 miesięcy, Przedsiębiorca dokonywać będzie wymiany, tak aby kasza stanowiąca rezerwę strategiczną była przechowywana nie dłużej niż 6 miesięcy licząc od daty produkcji.
Za wykonaną kompleksową usługę przechowania kaszy, Przedsiębiorca otrzymywać będzie od Agencji wynagrodzenie według zryczałtowanej stawki w zł/tonomiesiąc (plus podatek VAT) obejmującej wszelkie koszty wykonania umowy, w tym koszt dostarczenia kaszy do magazynu, koszt przeładunków (czynności przyjęcia, wydania, przemieszczenia), czynności związanych z wydaniem rezerwy przechowawcy przejmującemu rezerwę, utrzymania odpowiedniej jakości i warunków przechowywania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, badań jakościowych, czynności związanych z wymianą, koszt certyfikowanych palet Euro przeznaczonych do składowania i transportu kaszy, ochrony magazynu, poddania się kontroli, prowadzenia dokumentacji, inwentaryzacji oraz wszelkich czynności ciążących na Przedsiębiorcy z tytułu zawartej umowy przechowania;
lub/i
Wymiana w Składnicy Agencji polegać będzie na zastępowaniu określonej ilości kaszy, w Składnicy Agencji stanowiącej docelowe miejsce przechowywania (z częstotliwością wynikającą z umowy, według określonego w niej harmonogramu), kaszą tożsamą rodzajowo wyprodukowaną przez Przedsiębiorcę w tej samej ilości oraz wymaganej jakości, tak aby w całym okresie obowiązywania umowy, do upływu okresu minimalnej trwałości kaszy, (określonej przez Producenta), pozostawało zawsze nie mniej niż 50 % tego okresu. W przypadku, gdy okres minimalnej trwałości kaszy jest dłuższy niż 12 miesięcy, Przedsiębiorca dokonywać będzie wymiany, tak aby każda kasza stanowiąca rezerwę strategiczną była przechowywana nie dłużej niż 6 miesięcy licząc od daty produkcji. W ramach ostatniej wymiany do rezerwy zostanie wprowadzony produkt nie starszy niż 1 miesiąc licząc od daty produkcji. Na etapie prowadzenia postępowania zakupowego Agencja przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Przedsiębiorców „wizji lokalnej” w Składnicy Agencji niezbędnej do zapoznania się z warunkami panującymi w magazynie przeznaczonym do przechowywania rezerwy kaszy.
Za wykonaną kompleksową usługę wymiany kaszy, Przedsiębiorca otrzymywać będzie od Agencji każdorazowo wynagrodzenie według zryczałtowanej stawki w zł za tonomiesiąc (plus podatek VAT) obejmującej m.in. dostarczenie kaszy do Składnicy Agencji, odebranie kaszy podlegającej wymianie, zagospodarowanie jej po każdej wymianie we własnym zakresie, koszty badań jakościowych, koszty certyfikowanych palet Euro przeznaczonych do składowania i transportu oraz wszelkie czynności ciążące na Przedsiębiorcy z tytułu zawartej umowy.
Kasza stanowiąca rezerwę strategiczną pozostaje do wyłącznej dyspozycji Agencji.
Współpraca z Agencją prowadzona jest z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Agencją, którzy nie posiadają ważnego poświadczenia bezpieczeństwa lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” będą zobowiązani do podjęcia, z dostatecznym wyprzedzeniem, działań w zakresie uzyskania uprawnień związanych z dostępem do informacji niejawnych.
Upoważnienia do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone” wydaje kierownik przedsiębiorcy, w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 632 ze zm.).
Dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” możliwy jest po uzyskaniu zaświadczenia o odbytym szkoleniu i posiadaniu upoważnienia lub poświadczenia bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych.
W celu uzyskania stosownych uprawnień przez osoby reprezentujące Przedsiębiorcę, biorące udział w postępowaniu, uczestniczące w czynnościach zmierzających do zawarcia umowy oraz w jej wykonaniu w zakresie związanym z dostępem do informacji niejawnych, o których mowa wyżej, mogą złożyć (z odpowiednim wyprzedzeniem) wniosek do Prezesa Agencji o przeprowadzenie szkolenia z zakresu przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych.
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia i wydania zaświadczenia o odbytym szkoleniu można uzyskać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w zakładce Informacje niejawne oraz pod nr tel. 22 36 09 114.
Wniosek o przeprowadzenie szkolenia należy przesłać na adres poczty elektronicznej szkolenia.oin@rars.gov.pl
Zaproszenia do udziału w postępowaniu wysłane zostaną do Przedsiębiorców, którzy posiadają ważne poświadczenie bezpieczeństwa lub upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” oraz zaświadczenie o odbytym szkoleniu.
Dodatkowe informacje o prowadzonym rozeznaniu rynku można uzyskać w:
Ogólne warunki udziału w postępowaniach przetargowych, znajdują się na stronie internetowej RARS www.rars.gov.pl w zakładce: Nasze zadania > Rezerwy żywnościowe > Dla przedsiębiorcy > Zasady udzielania zamówień.
Informacji zawartych w zgłoszeniu nie należy traktować jako oferty
Załącznik nr 1 - Zgłoszenie woli współpracy z Agencją Word, 109 kB
Załącznik nr 2 – Klauzula informacyjna RODO PDF, 106.33 kB