04 Jul 2025, 10:38
Prowadzone rozeznanie rynku ma również na celu pozyskanie informacji, wśród Przedsiębiorców – Producentów wody mineralnej, w zakresie pozyskania katalogu innych produktów, które znajdują się w ofercie ww. Producentów.
Zgłoszenie dotyczące woli współpracy z Agencją, w wersji elektronicznej, można pobrać ze strony internetowej https://bip.rars.gov.pl w zakładce Aktualności/ ogłoszenia dotyczące rezerw żywnościowych.
Wypełnione zgłoszenie według załączonego wzoru wraz z kopią ważnego poświadczenia bezpieczeństwa lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” oraz kopię zaświadczenia o odbytym szkoleniu, należy złożyć w terminie do 22 lipca 2025 r. w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, ul. Stawki 2b, 00-193 Warszawa lub przesłać na adres e-mail: sek_brz@rars.gov.pl
Przesłanie formularza Zgłoszenia woli współpracy z Agencją nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Informacji zawartych w zgłoszeniu Przedsiębiorcy RARS nie będzie traktować jako oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. RARS wskazuje, że niniejsze ogłoszenie nie stanowi ogłoszenia o zamówieniu. Służy ono rozeznaniu rynku w celu ewentualnego wszczęcia postępowania zakupowego w przyszłości. Nie stanowi w żaden sposób zobowiązania do wszczęcia postępowania zakupowego, zaś Przedsiębiorcy nie przysługują wobec RARS żadne roszczenia z tytułu zgłoszenia chęci współpracy.
Wymiana: polegać będzie na cyklicznym zastępowaniu, w miejscu przechowywania, określonej ilości rezerwy strategicznej wody tak, aby rezerwa była przechowywana nie dłużej niż 6 miesięcy licząc od daty produkcji, wodą wyprodukowaną w tej samej ilości i wymaganej jakości, z zastrzeżeniem, że przez ostatnie 30 dni przed upływem terminu wygaśnięcia umowy – rezerwa może być przechowywana nie dłużej niż 5 miesięcy licząc od daty produkcji.
Za wykonaną kompleksową usługę przechowania wody, Przedsiębiorca otrzymywać będzie od Agencji wynagrodzenie według zryczałtowanej stawki w zł/100 litów/miesiąc (plus podatek VAT) obejmującej wykonanie wszystkich czynności wynikających z umowy dostawy i przechowania w szczególności: koszty dostarczenia wody do magazynu, koszt przeładunków (czynności przyjęcia, wydania, przemieszczenia), w tym obejmujące również wszystkie czynności związane z wydaniem rezerwy nowemu przechowawcy przejmującemu rezerwę, ewentualnych ubytków, utrzymania odpowiedniej jakości i warunków przechowywania zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i wymaganiami określonymi w umowie, badań jakościowych, czynności związanych z wymianą, koszt certyfikowanych palet Euro przeznaczonych do składowania i transportu, wydania i załadunku na środki transportu, ochrony magazynu, poddania się kontroli, prowadzenia dokumentacji, inwentaryzacji oraz wszelkich czynności ciążących na Przedsiębiorcy z tytułu zawartej umowy przechowania;
lub/i
Wymiana: polegać będzie na zastępowaniu określonej ilości wody w Składnicy Agencji stanowiącej docelowe miejsce przechowywania (z częstotliwością wynikającą z umowy, według określonego w niej harmonogramu) w takim terminie, by od dnia jej wyprodukowania do dnia wymiany nie upłynął okres dłuższy niż 6 miesięcy, wodą wyprodukowaną w tej samej ilości i wymaganej jakości przez Przedsiębiorcę. Ostatnia wymiana wody dokonana zostanie w ostatnim miesiącu obowiązywania umowy. W ramach ostatniej wymiany do rezerwy zostanie wprowadzony produkt nie starszy niż 1 miesiąc licząc od daty produkcji.
Za wykonaną kompleksową usługę wymiany wody Przedsiębiorca otrzymywać będzie od Agencji każdorazowo wynagrodzenie według zryczałtowanej stawki w zł za 100 litrów/ wymianę (plus podatek VAT) obejmującej m.in. dostarczenie wody do Składnicy Agencji i jej wymianę zgodnie z warunkami umowy, odebranie wody podlegającej wymianie - zgodnie z harmonogramem wymiany i zagospodarowanie jej po każdej wymianie we własnym zakresie, koszty badań jakościowych, koszty certyfikowanych palet Euro przeznaczonych do składowania i transportu oraz wszelkie czynności ciążące na Przedsiębiorcy z tytułu zawartej umowy wymiany;
lub/i
Wymiana: polega na cyklicznym zastępowaniu produktu wchodzącego w skład rezerwy, w miejscu przechowywania, produktem wyprodukowanym przez Przedsiębiorcę, w tej samej ilości i wymaganej jakości, tak aby w całym okresie obowiązywania umowy od dnia jej wyprodukowania do dnia wymiany nie upłynął okres dłuższy niż 6 miesięcy licząc od daty produkcji.
Za wykonaną kompleksową usługę utrzymywania wody, Przedsiębiorca otrzymywać będzie od Agencji wynagrodzenie według zryczałtowanej stawki w zł/100 litrów/miesiąc (plus podatek VAT) obejmującej wszelkie koszty, w tym w szczególności: przeładunków, utrzymania odpowiedniej jakości rezerwy i warunków magazynowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami określonymi w umowie, zapewnienia stałej gotowości sprzedaży rezerwy, której od daty produkcji upłynął okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, badań jakościowych, koszt certyfikowanych palet Euro przeznaczonych do składowania i transportu, ochrony magazynu, wydania i załadunku na środki transportu, poddania się kontroli, prowadzenia dokumentacji oraz wszelkich czynności wynikających z tytułu zawartej umowy utrzymywania.
3. Dostawa i świadczenie usługi wymiany wody w Składnicy Agencji, na zasadach określonych w warunkach przetargu oraz w ustawie z dnia 17 grudnia 2020r. o rezerwach strategicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1598 ze zm.) (w przypadku przyjęcia takiej formy współpracy), a także:
4. Utrzymywanie rezerwy w magazynie własnym lub magazynie do którego Przedsiębiorca posiada inny tytuł prawny (np. magazyn wynajęty, wydzierżawiony lub w leasingu), zlokalizowanym na terenie Polski, przy zapewnieniu jego ochrony, zgodnie z wymaganiami, które zostaną określone w warunkach przetargu, spełniającym wymagania określone w Rozporządzeniu (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (w przypadku przyjęcia takiej formy współpracy), a także:
5. Przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych oraz przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - Dz. U. L 119 z 4.5.2016);
6. Warunkiem zawarcia umowy z Agencją jest wniesienie przez Przedsiębiorcę zabezpieczeń w zakresie należytego wykonania umowy, w formie określonej w warunkach przetargu, np.: pieniężnej, gwarancji bankowej, oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji (art. 777 § 1 pkt 5 K.p.c. – nie dotyczy umowy utrzymywania);
7. Posiadanie przez cały okres obowiązywania umowy zabezpieczeń należytego wykonania umowy;
8. Szczegółowe zasady współpracy pomiędzy Stronami określa projekt umowy, który zostanie przesłany Przedsiębiorcy wraz z zaproszeniem do złożenia oferty, po spełnieniu wymogów o ochronie informacji niejawnych;
9. Agencja informuje, że do udziału w postępowaniu może nie zaprosić Przedsiębiorcy, który w wyniku dokonanej przez Agencję oceny został uznany za niewiarygodnego.
Współpraca z Agencją prowadzona jest z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji
niejawnych.
Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Agencją, którzy nie posiadają ważnego poświadczenia bezpieczeństwa
lub upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” będą zobowiązani do podjęcia,
z dostatecznym wyprzedzeniem, działań w zakresie uzyskania uprawnień związanych z dostępem do informacji niejawnych.
Upoważnienia do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone” wydaje kierownik przedsiębiorcy, w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 632 ze zm.).
Dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” możliwy jest po uzyskaniu zaświadczenia o odbytym szkoleniu i posiadaniu upoważnienia lub poświadczenia bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych.
W celu uzyskania stosownych uprawnień przez osoby reprezentujące Przedsiębiorcę, biorące udział w postępowaniu, uczestniczące w czynnościach zmierzających do zawarcia umowy oraz w jej wykonaniu w zakresie związanym z dostępem do informacji niejawnych, o których mowa wyżej, mogą złożyć (z odpowiednim wyprzedzeniem) wniosek do Prezesa Agencji o przeprowadzenie szkolenia z zakresu przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych.
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia i wydania zaświadczenia o odbytym szkoleniu można uzyskać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w zakładce Informacje niejawne oraz pod nr tel. 22 36 09 114.
Wniosek o przeprowadzenie szkolenia należy przesłać na adres poczty elektronicznej szkolenia.oin@rars.gov.pl
Zaproszenia do udziału w postępowaniu wysłane zostaną do Przedsiębiorców, którzy posiadają ważne poświadczenie bezpieczeństwa lub upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” oraz zaświadczenie o odbytym szkoleniu.
Dodatkowe informacje o prowadzonym rozeznaniu rynku można uzyskać w:
Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
Stawki 2b, 00-193 Warszawa
tel. 22 36 09 356 lub 22 36 09 360 składając zapytanie w formie pisemnej na adres e-mail: sek_brz@rars.gov.pl
Ogólne warunki udziału w postępowaniach przetargowych, znajdują się na stronie internetowej RARS www.rars.gov.pl w zakładce: Nasze zadania>Rezerwy żywnościowe>Dla przedsiębiorcy>Zasady udzielania zamówień.