Rezerwy strategiczne i zapasy paliw

26 stycznia 2024

 • zdjęcie przedstawia złote kłosy zboża na wietrze Rezerwy żywnościowe

  Rezerwy strategiczne żywnościowe są utrzymywane w grupach asortymentowych, takich jak: zboża i produkty zbożowe, mięso i przetwory mięsne, tłuszcze roślinne i zwierzęce, produkty mleczne, inne (np. woda pitna mineralna, cukier).

 • zdjęcie przedstawia rozrzucone tabletki w blisterze i bezRezerwy medyczne

  W ramach rezerw strategicznych medycznych utrzymywane są następujące grupy towarów: leki, surowice i szczepionki, środki dezynfekcyjne, opatrunki, odzież ochronna, wyroby medyczne jednorazowego użytku, sprzęt medyczny, sprzęt kwaterunkowy.

 • zdjęcie przedstawia część mostuRezerwy techniczne

  W ramach rezerw strategicznych technicznych utrzymywane są ciężkie maszyny budowlane, stalowe konstrukcje składanych mostów kolejowych i drogowych oraz elementy infrastruktury kolejowej, agregaty prądotwórcze, mosty pływające i inny sprzęt związany z transportem wodnym.

 • zdjęcie przedstawia kroplę paliwa lub oleju Zapasy paliw

  W dniu 22 lipca 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym oraz niektórych innych ustaw.

 

Informacja o dokumencie Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Olga Czarkowska, 31 stycznia 2011 15:02
Ostatnia publikacja: Olga Czarkowska, 26 stycznia 2024 09:43
Podmiot udostępniający informację: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Język migowy Certyfikaty Logo BIP Elektroniczna Skrzynka Podawcza