Kierownictwo RARS

25 Oct 2023, 11:14

Michał Kuczmierowski – Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Od 23 lutego 2021 r. Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 7 września 2020 r. powołany na stanowisko Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. Od kwietnia do września 2020 r. pełnił obowiązki Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. W latach 2018-2020 członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., gdzie odpowiadał za przygotowanie strategii biznesowej i transformacyjnej Grupy, nadzorował pion finansowy oraz strategii i standardów. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe oraz doradcze, przez ponad 10 lat związany był z branżą finansową.

W latach 2015-2018 pracował w PKO Banku Polskim m.in. jako Dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji. Odpowiadał między innymi za przygotowanie nowej strategii komunikacyjnej i marketingowej ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów i komunikacji internetowej. Wcześniej w Banku Zachodnim WBK (Grupa Santander) pełnił m.in. funkcję dyrektora programu Santander Universidades, gdzie był odpowiedzialny za rozwój nowych biznesów oraz zintegrowane działania komunikacyjne i biznesowe w segmencie akademickim.

Prowadził działalność doradczą w zakresie projektów wdrożeniowych i zarządczych, działań marketingowych i wizerunkowych, komunikacji strategicznej i zarządzania informacjami. Uczestniczył w realizacji projektów biznesowych i restrukturyzacyjnych. Pracował dla spółek z sektora finansowego, nowych technologii, motoryzacyjnego oraz przemysłu ciężkiego.

Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i IESE Business School w Barcelonie.

Marcin Wasilewski – Zastępca Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Manager wyższego szczebla z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu procesami logistycznymi i dystrybucyjnymi o znaczeniu strategicznym. Przez wiele lat związany z biznesem, gdzie z powodzeniem tworzył i implementował systemy logistyczne, wdrażał standardy zakupowe oraz magazynowe. Posiada bogate doświadczenie w uzyskiwaniu efektu synergii w procesach Merges&Acquisitions oraz zna specyfikę funkcjonowania spółek notowanych na giełdzie.

Od 3 lat związany z sektorem publicznym, gdzie odpowiadał za kluczowe dla bezpieczeństwa pastwa procesy logistyczne m.in. łańcuch dystrybucji środków i urządzeń medycznych w czasie pandemii, tworzenie logistyki narodowego programu szczepień przeciwko COIVD-19, dystrybucję środków wsparcia dla sił zbrojnych na granicy z Białorusią oraz całościowo za system dystrybucji pomocy z Polski dla walczącej Ukrainy. 

 
Informacja o dokumencie Drukuj Na górę
Zamknij Wytworzył: Grzegorz Adamczewski (09.12.2016)
Pierwsza publikacja: Piotr Ostrowski (02.01.2007)
Ostatnia publikacja: Olga Czarkowska (25.10.2023)
Podmiot udostępniający informację: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Język migowy Certyfikaty Logo BIP Elektroniczna Skrzynka Podawcza