Kierownictwo RARS

10 stycznia 2022

Michał Kuczmierowski – Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Od 23 lutego 2021 r. Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 7 września 2020 r. powołany na stanowisko Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. Od kwietnia do września 2020 r. pełnił obowiązki Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. W latach 2018-2020 członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., gdzie odpowiadał za przygotowanie strategii biznesowej i transformacyjnej Grupy, nadzorował pion finansowy oraz strategii i standardów. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe oraz doradcze, przez ponad 10 lat związany był z branżą finansową.

W latach 2015-2018 pracował w PKO Banku Polskim m.in. jako Dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji. Odpowiadał między innymi za przygotowanie nowej strategii komunikacyjnej i marketingowej ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów i komunikacji internetowej. Wcześniej w Banku Zachodnim WBK (Grupa Santander) pełnił m.in. funkcję dyrektora programu Santander Universidades, gdzie był odpowiedzialny za rozwój nowych biznesów oraz zintegrowane działania komunikacyjne i biznesowe w segmencie akademickim.

Prowadził działalność doradczą w zakresie projektów wdrożeniowych i zarządczych, działań marketingowych i wizerunkowych, komunikacji strategicznej i zarządzania informacjami. Uczestniczył w realizacji projektów biznesowych i restrukturyzacyjnych. Pracował dla spółek z sektora finansowego, nowych technologii, motoryzacyjnego oraz przemysłu ciężkiego.

Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i IESE Business School w Barcelonie.

Przemysław Bryksa – Zastępca Prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Od 23 lutego 2021 r. Zastępca Prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 9 grudnia 2020 r. powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. Od sierpnia do grudnia 2020 r. pełnił obowiązki Zastępcy Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych. Jednocześnie od kwietnia tego roku współkoordynuje reorganizację Agencji najpierw jako Doradca Prezesa, obecnie zaś na stanowisku Dyrektora Biura Strategii i Transformacji.

Od początku kariery zawodowej urzędnik i menadżer w administracji państwowej i samorządowej. W latach 2015-2020 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora i Dyrektora w Biurze Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Współtworzył zaplecze merytoryczne i analityczne Kancelarii współpracując z doradcami Prezydenta i członkami NRR. Koordynował projekty, w tym legislacyjne, w obszarach ekonomii, gospodarki, samorządu terytorialnego, zajmował się również sprawami z zakresu polityki społecznej i wsparcia rodziny. Ma bogate doświadczenia w tym zakresie – w ramach KPRP był wcześniej m.in. szefem zespołu wspierającego merytorycznie i organizacyjnie Narodową Radę Rozwoju powołaną w 2010 r. przez śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

W przeszłości zajmował się także sprawami z zakresu bezpieczeństwa państwa – od 2007 do 2009 r. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego nadzorował prace analityczne i informacyjne w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego Polski.

Zdobył szerokie doświadczenia samorządowe – przez 12 lat (2002-2014) sprawował mandat radnego gminy i powiatu, pracował także zawodowo na szczeblu powiatu i w Urzędzie m. st. Warszawy, gdzie prowadził projekty z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
 
W latach 1995-2007 pełnił służbę jako harcerz i instruktor w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Od 2017 r. wspólnie z żoną posługuje jako animator w stowarzyszeniu wiernych na prawie papieskim Spotkania Małżeńskie.
Informacja o dokumencie Drukuj Na górę
Zamknij Stworzony przez: Grzegorz Adamczewski, 09 grudnia 2016 00:00
Pierwsza publikacja: Piotr Ostrowski, 02 stycznia 2007 10:17
Ostatnia publikacja: Joanna Uznańska, 10 stycznia 2022 11:38
Podmiot udostępniający informację: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Język migowy Certyfikaty Logo BIP Elektroniczna Skrzynka Podawcza