Zastępcy Prezesa

07 maja 2026, 10:25

Andrzej Hawryluk

Sylwetka pana Andrzeja Hawryluka na rozmazanym tle

27 września 2024 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Tomasz Siemoniak powołał na stanowisko Zastępcy Prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Pana Andrzeja Hawryluka.

Andrzej Hawryluk ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie, Politechnikę Warszawską a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Łódzkiej. Od lat związany z lotnictwem. Współautor „Koncepcji Zarządzania Ruchem Lotniczym w Polskiej Przestrzeni Powietrznej”, odzwierciedlonej w obecnie funkcjonującym systemie zarządzania ruchem lotniczym. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania organizacją oraz inwestycjami, które zdobył podczas pracy w kluczowych polskich organizacjach lotniczych między innymi w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. Ma również doświadczenie w tworzeniu strategii rozwoju kadr oraz w koordynacji działań związanych z ochroną infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwem operacyjnym. W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiadał m.in. za wykonywanie zadań safety managera, ochronę infrastruktury krytycznej oraz koordynację i wykonanie systemu zarządzania kryzysowego. Za czasów jego prezesury w Zarządzie Portu Lotniczego Lublin S.A. lotnisko stało się istotnym węzłem logistycznym, wspierającym dostarczanie niezbędnych środków pomocy do regionów objętych konfliktem.

Andrzej Hawryluk jest członkiem Rady Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. W 2024 r. roku dołączył do RARS, obejmując stanowisko Dyrektora Biura Operacyjnego.

Żonaty, ma dwoje dzieci.

Krzysztof Pietrzykowski

12 lutego 2026 r. Krzysztof Pietrzykowski został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Krzysztof Pietrzykowski posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze administracji publicznej, samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz w zarządzaniu przedsiębiorstwami z obszaru infrastruktury krytycznej i transportu. Jego kariera zawodowa obejmuje pełnienie kluczowych funkcji w instytucjach rządowych oraz spółkach o znaczeniu strategicznym dla państwa.

W administracji rządowej pracował m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ukończył aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli, zakończoną zdanym egzaminem, po czym pełnił tam kolejno funkcje:

  • Wicedyrektora Biura Organizacyjnego,
  • Doradcy ekonomicznego,
  • Wicedyrektora Departamentu Gospodarki, Skarbu Państwa i Prywatyzacji NIK.

Przez kilka lat był związany z warszawską Szybką Koleją Miejską Sp. z o.o., gdzie obejmował stanowisko Wicedyrektora Pionu Operacyjnego. Następnie pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., pełniąc funkcję Członka Zarządu.

W latach 2024–2025 Krzysztof Pietrzykowski był Prezesem Zarządu Polregio S.A., największego polskiego przewoźnika kolejowego obsługującego regionalne pasażerskie przewozy kolejowe. Zasiadał także w Radzie Nadzorczej PKP Cargo Connect, a ponadto pełni funkcję Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych.

Jest absolwentem Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończył podyplomowe studia menadżerskie w Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, potwierdzone zdanym egzaminem.

Od lat angażuje się w działalność społeczną i samorządową. Został uhonorowany prestiżowym francuskim odznaczeniem — Narodowym Orderem Zasługi Republiki Francuskiej (Ordre national du Mérite).

Informacja o dokumencie Drukuj Na górę
Zamknij Wytworzył: Olga Klejnowska (28.10.2024)
Pierwsza publikacja: Olga Czarkowska (28.10.2024)
Ostatnia publikacja: Gabriela Szymańska (07.05.2026)
Podmiot udostępniający informację: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Język migowy Certyfikaty Logo BIP Elektroniczna Skrzynka Podawcza