[Archiwum] Rozeznanie rynku na zakupu usługi przeglądów agregatów prądotwórczych z silnikiem diesel

03 Apr 2025, 12:50

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (zwana dalej „RARS”) prowadzi rozeznanie rynku dotyczące chęci współpracy Przedsiębiorców z RARS w zakresie zakupu usługi przeglądów agregatów prądotwórczych z silnikiem diesel.

I. Przedmiot rozeznania i informacje dotyczące przedmiotu rozeznania

Przedmiotem rozeznania jest zakup usługi dokonywania przeglądów agregatów prądotwórczych z silnikiem diesel, za wynagrodzeniem ustalonym przez Strony w drodze negocjacji.

Termin i miejsce

Planowany termin wykonania przeglądu: do dnia 31 lipca 2025 r.

Miejsce wykonania usługi: trzy Składnice RARS na terenie Polski

Agregaty

W tabeli agregaty, które będą podlegały usłudze przeglądu.

Model agregatu

Moc (kW)

FOGO FDG 80 I3S,

agregat na przyczepie WIOLA, typ W4

60

HORUS P50-3 obudowa CALG

agregat na przyczepie STIM, typ S22

40

HORUS P33-3

agregat na przyczepie STIM, typ S22

26,4

GF41

30

FOGO FV 410 ACGP,

agregat na przyczepie SAM

327

G0439GRGR

320

G0550IVGR

400

G0550GRGR

400

 Zakres prac jakie należy  wykonać w trakcie  przeglądu, został określony w Załączniku nr 1.

Wykonując usługę przeglądu, Przedsiębiorca zobowiązany będzie do realizacji poniższych wymagań.

  1. Wymagania jakościowe
    1. przedsiębiorca zobowiązany jest do korzystania z materiałów oraz płynów eksploatacyjnych nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą wykonywanych prac serwisowych;
    2. użyte materiały oraz płyny eksploatacyjne muszą być zgodne z dokumentacją producenta lub, zgodne z zastosowanymi w danym agregacie podzespołami, w tym, w szczególności, zastosowanym silnikiem oraz występującymi w nim układami wymienionymi w zakresie prac określonym w załączniku nr 1;
    3. wszelkie wyceny muszą uwzględniać użycie części i materiałów nowych, dopuszczonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej.
  2. Raport z wykonanych przeglądów
    1. Przedsiębiorca sporządzi protokół serwisowy zbiorczy do rozliczenia z wykonanych prac dotyczących wszystkich agregatów podlegającego przeglądowi serwisowemu będący podstawą do wystawienia faktury VAT.
    2. Do każdego agregatu Przedsiębiorca dostarczy raport serwisowy lub wykona wpis do książki serwisowej agregatu (jeśli taka została udostępniona) zawierającego spis wszystkich wykonanych czynności wraz z opisem użytych materiałów i ich ilości, napięcia akumulatora, przed i po teście rozruchowym, ilości przepracowanych przez jednostkę motogodzin oraz podpisem osoby (osób) wykonujących przegląd.
    3. Załączenie do dokumentacji kopii uprawnień SEP osób wykonujących przegląd.
    4. W przypadku zaistnienia wykrytych wad agregatu nie podlegających czynnościom przeglądowym, Przedsiębiorca  umieści informacje o konieczności wykonania dodatkowych czynności serwisowych wykrytych podczas przeglądu w protokole.
    5. Przedsiębiorca umieści bezpośrednio na agregacie zawieszki z trwałym opisem zawierającym informację o dacie ostatniego przeglądu, liczbie motogodzin, typie i rodzaju oleju silnikowego, wymienionych filtrach oraz podpisem osoby (osób) wykonujących przegląd.
  3. Dodatkowe warunki realizacji usługi i gwarancja
    1. RARS zastrzega sobie prawo do kontroli prawidłowości wykonywanych przeglądów na każdym etapie, przy udziale i obecności przedstawicieli Wykonawcy. Kontroli mogą podlegać czynności i materiały użyte do wykonania prac oraz ich zgodności z zapisami w protokole z przeglądu, uprawnienia do wykonywania prac oraz ich jakość. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o chęci realizacji nadzoru nad wykonaniem przeglądów a Wykonawca mu to umożliwi, w terminach i miejscach uzgodnionych przez obie strony.
    2. Przedsiębiorca udzieli co najmniej 12-miesięcznej gwarancji na wykonaną usługę serwisu, z zastrzeżeniem postanowień kolejnego punktu. Okres ten liczony będzie od daty dokonania serwisu egzemplarza, którego dotyczy dane roszczenie gwarancyjne.
    3. RARS ogranicza roszczenia gwarancyjne do zakresu objętego serwisem, dodatkowo zleconymi usługami przeprowadzonymi przez Przedsiębiorcę oraz skutków zaniechań, nieprawidłowości i zastosowania nieodpowiednich i/lub przeterminowanych materiałów w trakcie realizacji tych usług.

Informacje dotyczące ilości agregatów wymienionych powyżej oraz miejsce ich przechowywania, stanowią informacje niejawne o klauzuli „zastrzeżone” w rozumieniu aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych i mogą być udostępniane wyłącznie osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia, dlatego też zostaną one przekazane Przedsiębiorcy po uzyskaniu przez RARS potwierdzenia spełnienia wymogów ww. ustawy.

Agregaty, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu stanowią rezerwę strategiczną w rozumieniu ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o rezerwach strategicznych. Stosownie do treści art. 3 ww. ustawy rezerwy strategiczne tworzone są i utrzymywane na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa i obronności państwa, bezpieczeństwa, porządku i zdrowia publicznego oraz wystąpienia klęski żywiołowej lub sytuacji kryzysowej, w celu wsparcia realizacji zadań m.in. w zakresie bezpieczeństwa i obrony państwa, ochrony ludności i obrony cywilnej, odtworzenia infrastruktury krytycznej, złagodzenia zakłóceń w ciągłości dostaw służących funkcjonowaniu gospodarki i zaspokojeniu podstawowych potrzeb obywateli, ratowania ich życia i zdrowia, realizacji interesów narodowych Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, wypełniania jej zobowiązań międzynarodowych, a także udzielania pomocy i wsparcia podmiotom prawa międzynarodowego publicznego. 

II. Informacje niejawne

Postępowania zakupowe prowadzone są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych. Przedsiębiorcom zainteresowanym współpracą z RARS zostaną przekazane informacje niejawne, dotyczące asortymentu i ilości oraz miejsca dostawy (przechowywania) rezerwy, jak również inne informacje niezbędne do realizacji zamówienia po uzyskaniu przez RARS potwierdzenia spełnienia przez Przedsiębiorców wymogów aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych w aktualnie obowiązującym brzmieniu. Dlatego też, wymagane jest aby osoby reprezentujące Przedsiębiorcę biorące udział w postępowaniu zakupowym, uczestniczące w czynnościach zmierzających do zawarcia umowy, w jej zawarciu oraz w wykonaniu, w zakresie związanym z dostępem do informacji niejawnych, spełniały wymogi nałożone ustawą o ochronie informacji niejawnych, tj. posiadały aktualne poświadczenie bezpieczeństwa osobowego lub pisemne upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” wydane przez osobę uprawnioną i były przeszkolone w zakresie ochrony informacji niejawnych, nie rzadziej niż raz na 5 lat, zgodnie z zapisami ww. ustawy, z tym jednak, iż kierownik Przedsiębiorcy (kierownik przedsiębiorcy w rozumieniu art. 2 pkt 14 ww. ustawy) powinien posiadać co najmniej aktualne zaświadczenie o przebytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych.

Z informacjami dotyczącymi ochrony informacji niejawnych można zapoznać się na stronie internetowej RARS: bip.rars.gov.pl, w zakładce – Informacje o RARS- Informacje niejawne

III. Wymogi w stosunku do Przedsiębiorcy

  1. Przedsiębiorca musi spełniać wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych oraz ustawy o ochronie danych osobowych.
  2. Personel Przedsiębiorcy uczestniczący w realizacji umowy będzie zatrudniony na podstawie umowy o pracę, o której mowa w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Na uzasadniony wniosek Przedsiębiorcy, RARS może wyrazić zgodę na zatrudnienie części personelu Przedsiębiorcy na podstawie stosunku prawnego takiego jak kontraktu menadżerskiego, umowa B2B.
  3. Przedsiębiorca, na dzień publikacji ogłoszenia, musi prowadzić działalność gospodarczą w zakresie serwisu (w tym naprawy i konserwacja) maszyn lub urządzeń elektrycznych, potwierdzoną stosownym wpisem w KRS lub CEiDG.
  4. Pracownicy uczestniczący w realizacji umowy muszą posiadać umiejętności wynikające ze szkoleń i doświadczenia przy pracach dotyczących obsługi serwisowej agregatów prądotwórczych, w tym aktualne uprawnienia SEP (lub równoważne) dla Grupy 1, Kategorii „D” i „E” z uwzględnieniem pkt 6 „zespoły prądotwórcze o mocy wyższej niż 50 kW”.
  5. Przedsiębiorca musi dysponować certyfikowanymi narzędziami w ramach wykonywanych prac: w szczególności narzędziami do prac pod napięciem do 1kV, oraz urządzeniami pomiarowymi z aktualnymi świadectwami wzorcowania.
  6. Wszystkie części składowe urządzeń lub inne elementy, które zostały zastąpione nowymi, Przedsiębiorca zobowiązany będzie odebrać i zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych.
  7. Przedsiębiorca zobowiązany jest do zastosowania własnych materiałów eksploatacyjnych (oleje, płyny, filtry, itp.) oraz innych niezbędnych produktów, a także sprzętu potrzebnego do prawidłowej realizacji usługi. 
  8. Dbać o czystość miejsca pracy oraz przestrzegać przepisów BHP.
  9. Warunkiem przystąpienia do postępowania zakupowego będzie wpłata na konto Agencji wadium w wysokości określonej w warunkach postępowania zakupowego.

IV. Zasady udzielania zamówień

  1. Postępowanie zakupowe prowadzone będzie w dwóch etapach, z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych w aktualnie obowiązującym brzmieniu. RARS zaprasza do udziału w postępowaniu Przedsiębiorców, którzy pisemnie wyrazili wolę współpracy z RARS oraz spełniają określone przez RARS warunki.
  2. Przedsiębiorcy, którzy złożą formularz zgłoszeniowy i spełnią określone przez Agencję warunki, otrzymują od Agencji zaproszenie do złożenia oferty (I etap postępowania zakupowego) oraz otrzymują warunki postępowania zakupowego, w których m.in. określony jest opis przedmiotu zamówienia, ilość, miejsce dostawy (przechowywania), tryb postępowania zakupowego, warunki udziału w postępowaniu zakupowym, wymagania dotyczące oferty, sposób przygotowania oferty, termin związania ofertą, wskazanie terminu i miejsca złożenia oferty, wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy, wzór formularza oferty, projekt umowy, wymagane dokumenty. Na tym etapie postępowania dokonywana jest ocena, czy złożone oferty spełniają wymagania formalne określone w warunkach udziału w postępowaniu zakupowym i nie podlegają odrzuceniu.

W drugim etapie postępowania prowadzone są negocjacje cenowe z Przedsiębiorcami, których oferty zostały przyjęte. Negocjacje mogą być prowadzone w drodze bezpośrednich rozmów lub w formie korespondencyjnej.

  1. Szczegółowe zasady współpracy pomiędzy Stronami określa projekt umowy, który zostanie Przedsiębiorcy przesłany po spełnieniu wymogów o ochronie informacji niejawnych przez Przedsiębiorcę. Ilość agregatów, podlegająca przeglądowi oraz miejsce ich przechowywania, zostaną podane Przedsiębiorcy w zaproszeniu do składania ofert po spełnieniu ww. wymogów.
  2. Postępowanie prowadzone będzie z uwzględnieniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.
  3. Kryterium, które będzie brane pod uwagę przy ocenie ofert to 100% cena oferty.
  4. RARS informuje, że do udziału w postępowaniu zakupowym może nie zaprosić Przedsiębiorcy, który w wyniku posiadanych przez RARS informacji nie jest wiarygodny lub nie daje rękojmi należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania zakupowego.

V. Zgłoszenie

  1. Zainteresowani Przedsiębiorcy powinni złożyć następujące dokumenty:
    • uzupełnione „Formularz zgłoszenia” wg załączonego wzoru (Załącznik nr 1);
    • kopię aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa osobowego lub pisemnego upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone” (w przypadku posiadania dokumentu);
    • kopię aktualnego zaświadczenia o przebytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych (w przypadku posiadania dokumentu);

w terminie do dnia 16.04.2025 r.  przesłać drogą elektroniczną na adres: kancelaria@rars.gov.pl  

  1. Przesłanie Formularza zgłoszenia nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Informacji zawartych w zgłoszeniu Przedsiębiorcy RARS nie będzie traktować jako oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
  2. Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia – Formularz zgłoszenia w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej bip.rars.gov.pl - w zakładce Aktualności – Ogłoszenia dotyczące rezerw techniczne.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 539 931 643 lub 882 430 406.

Załączniki

Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszenia 104.5 kB

Załącznik nr 2 – Klauzula informacyjna RODO (do zapoznania) 22.14 kB

Informacja o dokumencie Drukuj Na górę
Zamknij Wytworzył: Ewa Narewska (03.04.2025)
Pierwsza publikacja: Gabriela Szymańska (03.04.2025)
Ostatnia publikacja: Gabriela Szymańska (03.04.2025)
Podmiot udostępniający informację: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
Język migowy Certyfikaty Logo BIP Elektroniczna Skrzynka Podawcza